Опублікуй власні знимки Львова - задокументуй нашу культурну спадщину!

Tetiana Bilushchak-блог

Львів - місто музеїв

 

МУЗЕЙ СКЛА
Музей скла у Львові розпочав своє існування 30 вересня 2006р. під час святкування 750-ї річниці заснування м. Львова і розташований в підвалі унікальної пам’ятки ренесансної архітектури – Палаццо Бандінеллі. Ідея створення музею скла, який являється єдиним в Україні профільним музеєм, в якому представлена історія галицького скла поряд із галереєю сучасного скла належить Андрію Бокотею – ректору Львівської академії мистецтв, всесвітньо відомому художнику-скляру.
Експозиція музею поділена на два відділи: «Історичне скло» і«Сучасне скло».
У відділі «Історичне скло» представленні такі періоди: княжий період (Х-ХІІІ ст.), період русько-литовської доби (XIV-XV ст.), періоди ренесансу та барокко (XVІ-XVІ ст.), пізнє барокко і класицизм (XVІІІ-XIX ст.). В експозиції музею Ви розглянете еволюції виробництва скла Галичини, асортименти скляного виробництва, характерним для певного періоду, прикладами найхарактернішого декоративного оздоблення, орнаментикою. Всі експонати з фондів Львівського історичного музею, приватної колекції П. Лінинського, а також з археологічних розкопок проф. С.Мартинюка.

Львів - міcто музеїв

 

Недарма Львів називають культурною столицею України, адже це місто є осередком культурно-мистецького життя. Львів зберіг чимало спогадів багатовікової історії, які проникнені духом тих часів і відображаються в історичних цінностях, котрі зберігаються в музеях, архівах міста. Львів поправу називають містом музеїв. У місті діє понад 40 різноманітних музеїв.
НАРОДНИЙ МУЗЕЙ ХЛІБА
ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Музей, який виховує у молоді духовність українського народу, музей, який несе у своєму серці ідею святості крихтини хліба, повагу до великої людської праці. Не даремно, при вході до експозицій музею є слова на стенді, які прочитавши неодмінно замислюєшся: «Проходять епохи, роки та хліб залишається. Шануйте і бережіть його, тому що хліб віддає нам усе найкраще, що в ньому є. Хліб – душа рідної землі, доля багатьох людей, їх невтомна праця». Цей унікальний музей діє при Львівському автомобільно-дорожньому технікумі з ініціативи заслуженого вчителя України Богдана Непорадного. Музей хліба було відкрито у 1987 р. З 2 липня 1990 р. Міністерством культури Української РСР музею було надано звання "народного".

Синдикація вмісту